خط مستقیم ویژه تهران 26405757-021 09198221232 parmis.travel

کلن، چهارمین شهر بزرگ آلمان و در واقع قدیمی‌ترین شهر این کشور به شمار می‌رود. شهر کلن که در غرب آلمان واقع شده است، یکی از مهمترین شهرهای بندرگاهی اروپا محسوب می‌شود. این شهر که در جنوب غربی رود راین قرار دارد، قطب صنعتی کشور آلمان است. کلیسای جامع کلن و پل معروف هوهنزولرن Hohenzollern که بر روی رود راین قرار دارد، مهم ترین نمادهای این شهر هستند.شهر کلن توسط رود راین به دو قسمت راست و چپ و یا همان شرقی و غربی تقسیم شده است که اگر کلیسای جامع شهر کلن را که در واقع مهم ترین نماد آن است، مرکز شهر در نظر بگیریم، بیشتر دانشگاه های کلن و مناطق دانشجویی در طرف چپ آن قرار دارد. اکثر ایستگاه‌های رادیویی-تلویزیونی و همینطور شرکت هوایی معروف لوفت‌هانزا در این شهر واقع شده اند.
در جستجوی نام این شهر به انگلیسی، توجه کنید که دیکته صحیح Cologne است و خود آلمانی‌ها این شهر را Köln می‌نویسند.

آب و هوای کلن

با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر کلن که در غرب آلمان و در ایالت وستفالن در شمال رود راین واقع شده، آب و هوایی مرطوب و بارانی و تحت تأثیر اقیانوس اطلس دارد؛ علیرغم سرمای هوا در فصل زمستان، به مرز یخبندان نمی‌رسد. یکی از خصوصیات آب و هوایی کلن که تابستان‌هایی معتدل دارد، وزش باد شدید، بخصوص بین ماه های نوامبر تا مارس است.

زوریخ

شهر زوریخ بزرگ ترین شهر سوئیس است. سوئیس یکی از زیباترین، خوش آب و هواترین و البته گران ترین کشورهای دنیا حتی برای ساکنان اروپا است و افرادی که بخواهند سفر کم هزینه داشته باشند، معمولا به سوئیس به عنوان یک مقصد گردشگری فکر نمی کنند. شاید نتوان سفر ارزانی به این کشور داشت اما آنقدر زیباست که از رفتن به آن هم نمی توان صرف نظر کرد: شهرهای کوهستانی زیبایی که در دامنه ی آلپ محصور شده اند، خانه ها و برج های قرون وسطایی، زمین های سرسبز وسیع زیر قله های سر به فلک کشیده و پوشیده از برف و… این ها تنها بخش کوچکی از زیبایی های این کشور اروپایی است. چه در تابستان به این کشور سفر کنید و چه در زمستان فرقی ندارد در هر صورت مطمئنا از سفرتان نهایت لذت را خواهید برد.

آب و هوای شهر زوریخ

زوریخ از شهرهای بین المللی است که دانشجویان و مهاجران زیادی در آن زندگی می کنند. زوریخ در سال ۱۳۹۴ به‌عنوان گران‌ترین شهر دنیا شناخته شد.

آب و هوای شهر زوریخ معمولاً در بهار و پائیز خنک و ملایم است. در زمستان دمای هوا تا ۲ درجه‌ی سانتی‌گراد زیر صفر و در تابستان تا ۲۴ درجه بالای صفر می‌ رسد. بهترین زمان برای سفر به زوریخ، از ماه ژوئن تا آگوست است، در این بازه زمانی دمای هوا از ۲۵ درجه بالاتر نمی ‌رود، شرایط آب و هوایی معتدل است و به راحتی می‌ توانید در دریاچه‌های زوریخ شنا کنید. همچنین می‌ توانید از مهم ترین فستیوال‌ های زوریخ مانند زوریخ پراید Zurich Pride که در ماه ژوئن، و رژه خیابانی زوریخ Street Parade Zurich که در ماه آگوست برگزار می ‌شود هم دیدن کنید. اگر در تابستان قصد سفر به زوریخ دارید باید بدانید که در این فصل بارش باران‌های سنگینی را تجربه خواهید کرد. همچنین در نظر داشته باشید که تابستان یکی از گران‌ ترین فصل‌ها برای سفر به زوریخ است.

شهر میلان در ایتالیا | Milan

میلان! خیلی از کسانی که نام این شهر معروف در ایتالیایی را می شنوند، اولین فکری که به ذهنشان خطور می کند تیم فوتبال بسیار مشهور و البته محبوب آ.ث میلان است اما شما بی شک می دانید که این شهر چیزی بسیار فراتر از تیم های فوتبال معروفش و یا حتی اسطوره ی سابق میلان یعنی پائولو مالدینی است. شهر میلان در ایتالیا یکی از مهم ترین قطب های گردشگری، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، سیاسی و هر شاخه ی اجتماعی که فکرش را بکنید است. میلان ایتالیا یکی از مهم ترین خاستگاه های جریانات مختلف در صنعت های مختلفی از یک جریان فکری معروف گرفته تا صنعت مد و پوشاک در سراسر جهان است. امروز با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر نگاهی کلی و موشکافانه به شهر میلان در ایتالیا داشته باشیم.

ما را دنبال کنید