خط مستقیم ویژه تهران26405757-021 00989198221232 parmis.travel

روسیه

روســـیــــه

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد . این کشور در آسیای شمالی و اروپای شرقی واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد . روسیه با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ ، دریای ژاپن ، دریای خزر ، دریای سیاه و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد .روسیه با کشورهای آذربایجان ، قزاقستان ، بلاروس ، اوکراین ، فنلاند ، نروژ ، استونی ، لتونی ، چین ، کره شمالی ، مغولستان و لهستان همسایه می باشد .

پایتخت این کشور مسکو بوده و شهرهای سنت پترزبورگ و آدری خان شهرهای مهم آن و از مراکز مهم پر جاذبه و توریستی بشمار می آیند .

 

Russland, Moskau, Basiliuskathedrale russia_3 روسیه 2

مــســکـو

مسکو (به روسی: Москва) پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر و واحد فدرالی روسیه است. این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و با ۱۱ میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود. چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد.کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است.

 

Moscow-capital-city-of-Russia images_288_24_iq-quarter-moscow-city مسکو 2

جاذبه های شهر مسکو

میدان سرخ مسکو:

این میدان با برجهای رنگارنگش و مناره های دل انگیزش یکی از مهمترین جاذبه های توریستی مسکو محسوب می شود .در این میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل قرار دارند و بسیاری از خیابان‌های اصلی مسکو به این میدان منتهی می‌شوند .

پارک پیروزی:

این پارک در محلی بنام «تپه های پاکلونایا» قرار دارد و به افتخار پیروزی ارتش سرخ در جنگ جهانی دوم  بر ارتش آلمان نازی ساخته شد .

تپه گنجشکها یا بام مسکو:

یکی از دیدنیهای مسکو، یک تپه در ساحل سمت راست رودخانه موسکاو و بالاترین نقطه در مسکو است، که ۲۲۰ متر بالاتر از سطح رودخانه است. این تپه یک نمای پانوراما خوب از شهر مسکو را به ما نشان میدهد.

کلیسای عیسی منجی:

یکی از کلیساهای بسیار مهم در فدراسیون روسیه است که بعد از فروپاشی تجدید ساخت شده در دنیای مسیحیت‘ شاهکار هنر معماری ساخت کلیسا در آن بروز می کند.

پل عشاق:

پل عشاق پلی در مسیر رسیدن به درختهای زیبای فلزی می باشد که عروس و داماد ها پس از عقد به همراه مهمان های خود به این محل آمده و قفلی به نرده های این پل یا درخت های فلزی میبندند و سپس از روی پل کلید آن را داخل آب می اندازند تا پیوندشان ابدی باشد.

باغ الکساندر:

این پارک از سه باغ مجزا تشکیل شده است. در این پارک آرامگاه سربازان گمنام با مشعلی دائمی و بنای یادبود اندیشمندان کمونیست و همچنین در زیر برج مهمات ، یک غار مصنوعی با در و پنجره مشبک که به یاد پیروزی روسیه بر ناپلئون می باشد قرار دارد.

هفت خواهران:

هفت ساختمان بزرگ، زیبا و فوق العاده مستحکم در سال-های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۳ به دستور استالین ساخته شده که اگر چه ظاهری متفاوت دارند ، ولی طراحی آن توسط یک معمار انجام شده است.

نقطه صفر شهر مسکو:

سه دایره متداخل که اولی مرکز شهر، دومی میانی و آخری هم دور شهر را تشکیل می دهد. مرکز مسکو نقطه ای است در میدان سرخ که به آن «نقطه صفر» می گویند.

سیرک مسکو:

سیرک قدیمی مسکو یکی از دیدنیهای معروف مسکو می باشد که در آن نمایشهای شگفت انگیزی از حرکات آکروباتیک و جالب و حرکات موزون حیوانات اجرا می گردد.

تالار نمایش بالشوی:

مهم‌ترین تالار مسکو و از افتخارات فرهنگ و هنر روسیه است. تالار بولشوی از مشهورترین تالارهای جهان برای هنرهای باله و اپرا می‌باشد.

ســن پــتــرزبــورگ

سن پترزبورگ (به روسی: Санкт-Петербург) دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می‌باشد که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است.

 

vladimirskiy-cathedral-saint-petersburg-russia St-Petersburg-599569 Peterhof

جاذبه های شهر سنت پترزبورگ

 

Hermitage Museum – موزه هرمیتاژ

 هرمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان می باشد که در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد. این موزه در سال 1764 توسط کاترین کبیر راه اندازی شده است و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان است.

این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد و اولین پنجشنبه هر ماه ورودی این موزه برای عموم رایگان است.

کلیسای کازان :

این کلیسا توسط معمار روس آندری وارانیخین احداث گردید. در سال ۱۸۱۲ ناپلئون بناپارت به روسیه حمله کرد و مردم روسیه به دفاع از کشورشان پرداختند. فرمانده ارتش روس، مارشال کوتوزوف موفق شد ارتش ناپلئون را شکست دهد. قهرمان جنگ، مارشال کوتوزوف در سال ۱۸۱۳ در این کلیسا دفن گردید و تندیس ایشان همراه با تندیس سرلشکر مشهور آن دوره، ژنرال بارکلوی دتولی مقابل درب ورودی کلیسا نصب شده است.

کلیسای اسحاق :

کلیسایی به معنای واقعی زیبا و جذاب بنایی که به شدت انسان را محو در خود میسازد. این کلیسا چهارمین کلیسای بزرگ جهان است. فاصله گنبد آن تا زمین حدود ۱۰۱ متر است و تقریبا از همه جای شهر دیده میشود.

جزیره خرگوشها :

جزیره بسیار کوچکی به شکل شش ضلعی در کنار رودخانه شهر واقع شده که اکثرا از داخل اتوبوس به توریستها نشان داده می شود. امروزه وجود دو مجسمه خرگوش بر روی پایه های پل کنار این جزیره ، به محلی برای تفریح جوانان و شانس آزمایی تبدیل گردیده است به طوریکه انان با پرتاب سکه به سمت مجسمه خرگوش ها ، اگر موفق به پرتاب سکه بر روی سکوی خرگوش شوند آرزوی خود را برآورده شده تصور خواهند کرد.

میدان کاخ :

قصر با عظمت و بسیار زیبای زمستانی آرمیتاژ در این میدان قرار گرفته و در واقع نام این میدان برگرفته از همین کاخ زیباست. در سال‌های‌ ۱۸۱۹ تا ۱۸۲۹ در میدان کاخ و سمت‌ مقابل‌ کاخ‌ زمستانی‌، بنایی‌ برای‌ ستاد کل‌ وزارت‌ امور خارجه‌ ساخته‌ شد که‌ به‌ وسیله‌ طاق‌ نصرت‌ به‌ کاخ‌ زمستانی‌ وصل‌ می‌گردید.

 

 

1 4 2

 

Peterhof Palace – کاخ پترهف

کاخ پترهف مجموعه ای از قصرها و باغ هایی می باشد که استراحتگاه تابستانی پترکبیر بوده است. پترهف با نام کاخ ورسای روسیه معروف است.

 

29 30 31

 

تورهای روسیه

ما را دنبال کنید