خط مستقیم ویژه تهران26405757-021 00989198221232 parmis.travel

کوش آداسی

تــرکــیــه

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب غرب آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان ( منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا ) قرار دارد.

ترکیه درشرق با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان ، و گرجستان ؛ در جنوب شرقی با عراق و سوریه  و در شمال غربی (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه ، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه  و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.

ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی شرق و غرب امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب غرب آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه  ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه‌ای برخوردار است و مکان‌های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالان

ه تعداد زیادی توریست به آنجا مسافرت می‌کنند.

جمعیت ترکیه حدود ۷۷ میلیون نفر (برآورد ۲۰۱۵) می‌باشد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم مسلمان هستند. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک ، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر اقوام  ترکیه را تشکیل می‌دهند.

زبان رسمی ترکیه، ترکی استانبولی است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری شمسی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود.

ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سدهٔ گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب شرقی اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.

جغرافیا

ترکیه در بین شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی قرار گرفته است. کشورهای هم‌مرز ترکیه عبارت‌اند از: در خاور با ایران ۴۹۹ کیلومتر، جمهوری آذربایجان ۹ کیلومتر، ارمنستان ۲۶۸ کیلومتر، و گرجستان ۲۵۲ کیلومتر؛ در جنوب خاور با عراق ۳۵۲ کیلومتر و سوریه ۸۲۲ کیلومتر؛ در شمال باختر با یونان ۲۰۶ کیلومتر و بلغارستان ۲۴۰ کیلومتر.

ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می‌شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می‌دهند. بزرگترین و مهمترین شهر آن استانبول می‌باشد. ترکیه با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان همسایه است.

تقسیمات کشوری و شهرهای:

کنگره جغرافیای اول که در سال ۱۹۴۱ در آنکارا برگزار شد، در پایان بررسی‌های طولانی خود ترکیه را به هفت ناحیه جغرافیایی (به ترکی : bölge) تقسیم نمود. در بررسی‌های کنگره نام‌برده ویژگی‌های مختلف جغرافیایی ترکیه در نظر گرفته شد.هر یک از این نواحی شامل چندین استان (به ترکی: il) می‌شوند. کشور ترکیه ۸۱ استان دارد. مراکز همه استان‌ها به جز سه استان با خود استان هم‌نام هستند. سه استان نام‌برده عبارت‌اند از: ختای (مرکز:انتاکیه)، قوجاایلی (مرکز:ایزمیت)، سقاریه (مرکز: آداپازاری). هرکدام از استان‌های ترکیه به چندین بخش تقسیم شده‌است.

پایتخت ترکیه ، آنکارا می باشد و از شهرهای مهم این کشور آنتالیا ، آلانیا ، استانبول  ، کوش آداسی ، مارماریس ، بدروم ، ازمیر و قونیه را می توان نام برد.

مردم و زبان:

زبان بیشتر مردم در ترکیه ترکی است ولی در کنار آن زبانهای کردی، زازاها، ترکی آذربایجانی در میان گروه‌های قومی استفاده می‌شود.

کردهای ترکیه بیش تر در جنوب شرقی و شرق کشور زندگی می‌کنند. زبان رسمی این کشور ترکی است. گروه‌های قومی کوچک‌تر در ترکیه عبارت‌اند از آذربایجانی ها (شمال شرق)، لازها (شمال)، عرب ها (جنوب) و ارمنی ها (استانبول).

 

قونیه

قونیه یکی از وسیعترین استانهای ترکیه است . مرکز آن شهر قونیه در شمال آناطولی در 37 درجه و 52 دقیقه عرض شمالی و 33 درجه و 31 دقیقه طول شرقی به ارتفاع 1027 متر از سطح دریا قرار گرفته است.

به علت واقع شدن آن بر سر راهی که از سراسر آناطولی را قطع می کند ، از دیر زمان اهمیت خود را حفظ کرده است.

تور قونیه-پارمیس سیر پارستور قونیه-پارمیس تور قونیه-پارمیس

 

یکی از وجهه ها و شاخصه های این شهر ، علاوه بر آنکه پایتخت اولین دولت ترک بوده، آن است که طریقت مولویه در این شهر پدید آمده است. سلطان العلما بهاءالدین ، پدر مولانا به دعوت علاء الدین کیقباد اول در سال 617 هجری / 1231 میلادی در این شهر وفات کرد و در همین شهر به خاک سپرده شد. پسر او مولانا جلال الدین رومی هم تا سال 672 هجری/ 1273 میلادی که سال وفات اوست، در این شهر زیست و آثار خود را در این شهر نوشت .

 

1-10 1-7 1-9

 

 

نمایشگاه کشاورزی گروتک آنتالیا 

 

نمایشگاه کشاورزی آنتالیا (Growtech Eurasia) بزرگترین نمایشگاه کشاورزی در اوراسیا و ترکیه بوده و نیز نمایشگاهی برجسته در اروپای شرقی، خاورمیانه و منطقه قفقاز محسوب می شود که هر سال بر شهرت جهانی آن افزوده می شود. این رویداد با حضور شرکت های برجسته از بخش هایی چون گلخانه و فناوری های مرتبط، فناوری ها و تجهیزات کشاورزی، سیستم های آبیاری، رشد بذر، کشت بذر، تغذیه گیاهان و پروتئین، کنترل بیولوژیک، ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی برگزار می گردد. امسال بیش از 700 شرکت مهم و برند از 30 کشور در نمایشگاه کشاورزی ترکیه غرفه خواهند داشت. هدف این نمایشگاه افزایش تعداد بازدیدکنندگان به حدود 80000 متخصص از 80 کشور است.

این نمایشگاه ” گروتک اوراسیا ” یکی از مهم ترین رویدادهای ترکیه در ماه دسامبر ،در آنتالیا ست که از سال ۲۰۰۱ هرساله برگزار می شود . در نمایشگاه بین المللی گروتک اوراسیا تجهیزات کشاورزی و جدید ترین فن آوری های کشاورزی به نمایش گذاشته می شود و اصلی ترین بخش آن دستاوردهای کشور ترکیه در صنعت کشاورزی ست .

 

      

بازدیدکنندگان نمایشگاه کشاورزی ترکیه (Growtech Eurasia):

پرورش دهندگان  و تولیدکنندگان، گلخانه داران، مدیران و متخصصان و کارمندان و کارگران شرکت های کشاورزی،  توزیع کنندگان، فروشندگان شرکت های وارداتی، توزیع کنندگان و فروشندگان شرکت های صادراتی، موسسات کشاورزی و سازمان های غیر دولتی و غیر انتقاعی، اتاق های کشاورزی، روسا و مدیران و کارشناسان موسسات دولتی وابسته به کشاورزی، سرمایه گذاران بین المللی ، دانشگاه ها و مطبوعات و رسانه ها می باشند.

در نمایشگاه غرفه های بزرگ و زیبایی طراحی شده که با توجه به محصول ارائه شده در غرفه ، محیط و اندازه آن تغییر می کند . غرفه ها شامل گلخانه ها و باغبانی ، ماشین آلات کشاورزی ، تراکتور و تجهیزات ، دستاوردهای حوزه های ماشین آلات کشاورزی ، تجهیزات کشاورزی ، سیستم های گرمایشی ، خنک کننده و تهویه گلخانه ، پروژه های آبیاری گلخانه ای ، سیستم های اتوماسیون گلخانه ، پرورش گل ، پرورش گل گلخانه ها، خدمات و تدارکات ، صدور گواهینامه کشاورزی و … می باشد .

فن آوری و محصولات موجود در نمایشگاه:

*سیستم های تهویه هوای مطبوع ،گرمایش گلخانه *سیستم های آبیاری گلخانه ای *سیستم های نورپردازی گلخانه ای *تجهیز به دستگاه های خودکار گلخانه ای *تجهیزات و تراکتورها  *ماشین آلات کشاورزی در فضای باز*ماشین آلات کشاورزی مقیاس کوچک *سیستم های اتوماسیون *ماشین آلات و سیستم های بسته بندی محصولات   *ماشین آلات محصولات انبار  *سیستم ها و ماشین آلات انبار *توربین های گندزدایی  *ماشین آلات ساخت و ساز  *تجهیزات و ماشین آلات چمن زنی  *دانه های سبزیجات  *بهسازی دانه های سبزیجات  *دانه های میوه  *دانه های گل و چمن  *محصولات گلخانه *گیاهان کشاورزی *کاشت سبزیجات و درختان میوه*تولیدات گیاهان نوپا  *تجهیزات درختکاری  *تنظیم کننده های رشد گیاهان   *سیستم حفاظت پس از برداشت*بهسازی خاک *ماده های شیمیایی بهسازی فرآورده های کشاورزی  *دفع و آبیاری و کوددهی قطره ای*تولیدات مایعات کوددهی گیاهی معدنی   *تولیدات کوددهی گیاهی زیست شناسی  *پرورش طبیعی گیاه*کشاورزی ارگانیک سازنده مواد ورودی  *تولیدات کشاورزی آلی  *تولیدات کوددهی آلی  *موسسات گواهی سازی کشاورزی آلی  *سیستم های آبپاشی   *سیستم های آبیاری قطره ای   *سیتم های آب درمانی*تجهیزات تحقیقاتی آب و خاک   *مشاوره و طراحی پروژه    *پروژه های احداث گلخانه ای   *مصالح گلخانه و پلاستیکها    *سرویس های نظارت   *سرویس های دیده بانی    *سرویس های آزمودن*وسایل اندازه گیری   *سیستم های بانکی و اقتصادی کشاورزی   *سرویس های آنالیز و تحقیق کشاورزی*بیمه کشاورزی

 

 

تورهای کوش آداسی

تور کوش آداسی ویژه اردیبهشت 6 شب و 7 روز

از 27400000 تومان پرواز با qeshmair

ما را دنبال کنید